Ένα ξεχωριστό μάθημα έκαναν την Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου 2023 οι μαθήτριες και οι μαθητές της Δ΄ τάξης του σχολείου μας, καθώς στο πλαίσιο του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων υποδέχτηκαν τον Πρωταθλητή ορεινής ποδηλασίας και Προπονητή κ. Νώντα Λαμπρακόπουλο, όπου μας παρουσίασε ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα για το πώς να απολαμβάνουμε τις ποδηλατοβόλτες μας με ασφάλεια.

Συγκεκριμένα στην ενότητα "Ευ Ζην" υποενότητα "Ασφαλώς κυκλοφορώ με το ποδήλατο", έγινε μια αναλυτική παρουσίαση σχετικά με το ποδήλατο και την οδική ασφάλεια των μαθητών. Τα  παιδιά έλαβαν το μήνυμα της ασφαλούς οδήγησης και της χρήσης κράνους πάνω στα ποδήλατά τους, παρακολουθώντας αυτό το ξεχωριστό μάθημα με μεγάλο ενδιαφέρον κι ενθουσιασμό.

• Διεύθυνση 3.139.80.15

24-05-18